Predpovedanie predajov

Na plánovanie nákupov a doplňovania tovaru by sa určite hodila krištáľová guľa. Ak chcete vedieť predpovedať budúci dopyt, tú istú úlohu dokonale splní riešenie G.O.L.D. Forecast.

G.O.L.D. Forecast je komplexný nástroj na podporu rozhodovania. Predpovedá budúci dopyt a optimalizuje tak plánovanie, nákup a doplňovanie sortimentov tovaru. Vďaka tomu je možné dosiahnuť zníženie operačných a logistických nákladov pri súčasnom rešpektovaní komerčných a marketingových obmedzení jednotlivých predajní.

Systém G.O.L.D. Forecast je otvorený a postavený na zavedených štandardoch, dá sa tak bez problémov prepojiť s už existujúcim systémom a eliminovať riziko vzniku duálnych dát. Nástroj umožňuje okrem predpovedania dopytu aj ľahkú predpoveď rozpočtov, identifikáciu štatútu reklamných akcií, trendov a sezónnosti podľa oddelenia, odhad obratu či sledovanie cieľov na dosiahnutie plánovaného obratu.

Nástroj G.O.L.D. Forecast zaisťuje predovšetkým nasledujúce procesy:

  • Vyhodnocovanie rozpočtov predajní: v závislosti na histórii predajov systém vytvorí pre každú predajnú jednotku alebo oddelenie predpoveď rozpočtu na daný týždeň a meria dopad promočných akcií.
  • Optimalizácia doplňovania: systém vyhodnocuje informácie, na základe ktorých následne vytvára optimálne pravidlá na doplňovanie alebo obmenu sortimentu v horizonte od troch do šiestich mesiacov.
  • Prípravu reklamných akcií: podľa stanovených predajných cieľov systém navrhuje pre jednotlivé produkty podmienky reklamných akcií (jednorazové a permanentné), kalkuluje ich dopady aj ďalší možný vývoj, vyhodnocuje dopyt v taktickom horizonte (6 týždňov) a na jeho základe následne vytvára predpokladané doobjednávky tovaru pre jednotlivé predajne.

Referencie:

AHOLD Czech Republic, a.s., COOP Jednota Čadca, spotrebné družstvo, COOP Jednota Galanta, spotrebné družstvo, COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo, COOP Jednota Žilina, spotrebné družstvo

Máte záujem o viac informácií?Dohodnite si s nami nezáväzné stretnutie

Sme pripravení odpovedať na Vaše otázky týkajúce sa našej spoločnosti, aktivít, ponúkaných riešení a produktov a podať Vám maximum informácií. Neváhajte nás kontaktovať, naše služby sú tu pre Vás.

Telefonický kontakt: +420 596 101 511

Kontaktný formulár

Nahor

© 2015 - 2022 Created by people in ARSY line