Štúdia realizovateľnosti predstavuje rozsiahlejší materiál, ktorého cieľom je predstaviť určitý projektový zámer, napr. implementáciu nového softvéru pre riadený sklad. Výsledkom štúdie je obvykle hodnotenie zamýšľaného projektu z mnohých uhlov pohľadu - procesného, finančného, z pohľadu dopadov na IT infraštruktúru spoločnosti, ľudských zdrojov, potenciálnych rizík, harmonogramu a ďalších.
Štúdia realizovateľnosti je výstupom pre stredný a top manažment. Pre každú úroveň manažmentu sú v nej obsiahnuté informácie potrebné pre realizáciu zamýšľaného projektu.
Štúdia obvykle začína manažérskym zadaním projektu, po ktorom nasleduje rad stretnutí s kľúčovými užívateľmi zamýšľaného systému. Na základe týchto stretnutí vzniká popis aktuálneho stavu procesov a doporučení, ako z tejto situácie realizovať plánovaný projekt.
Obvyklými oblasťami, v ktorých vykonávame štúdiu realizovateľnosti, sú zavádzanie riadených skladov, optimalizačných nástrojov, manažérskych informačných systémov a celých výmen podnikových informačných systémov.