Predpovedanie predajov

Kvôli plánovaniu nákupov a doplňovaniu tovaru by sa určite hodila krištáľová guľa. Ak chcete vedieť predpovedať budúci dopyt, rovnakú úlohu dokonale splní tiež riešenie GOLD Forecast.

G.O.L.D . Forecast je komplexný nástroj na podporu rozhodovania. Predpovedá budúci dopyt a optimalizuje tak plánovanie, nákup a doplňovanie sortimentov tovaru. Vďaka tomu je možné dosiahnuť zníženie operačných a logistických nákladov pri súčasnom rešpektovaní komerčných a marketingových obmedzení jednotlivých predajní.

Systém G.O.L.D. Forecast je otvorený a postavený na zavedených štandardoch, možno ho tak bez problémov prepojiť s už existujúcim systémom a eliminovať riziko vzniku duálnych dát. Nástroj umožňuje okrem predpovede dopytu aj ľahkú predpoveď rozpočtov, identifikáciu štatútu reklamných akcií, trendov a sezónnosti podľa oddelenia, odhad obratu či sledovanie cieľov na dosiahnutie plánovaného obratu.

Nástroj G.O.L.D. Forecast zaisťuje predovšetkým nasledujúce procesy:

  • Vyhodnocovanie rozpočtov predajní: v závislosti na histórii predajov systém vytvorí pre každú predajnú jednotku alebo oddelenie predpoveď rozpočtu na daný týždeň a meria vplyv promočných akcií.
  • Optimalizáciu doplňovania: systém vyhodnocuje informácie, na základe ktorých následne vytvára optimálne pravidlá pre doplňovanie alebo obmenu sortimentu v horizonte od troch do šiestich mesiacov.
  • Prípravu reklamných akcií: podľa stanovených predajných cieľov systém navrhuje pre jednotlivé produkty podmienky reklamných akcií (jednorazové a permanentné), kalkuluje ich dopady aj ďalší možný vývoj, vyhodnocuje dopyt v taktickom horizonte (6 týždňov) a na jeho základe potom vytvára predpokladané doobjednávky tovaru pre jednotlivé predajne.

Referencie:

AHOLD Czech Republic, a.s., COOP Jednota Čadca, spotrebné družstvo, COOP Jednota Galanta, spotrebné družstvo, COOP Jednota Nové Zámky, spotrebné družstvo, COOP Jednota Žilina, spotrebné družstvo

Máte záujem o viac informácií?Dohodnite si s nami nezáväzné stretnutie

Sme pripravení odpovedať na Vaše otázky týkajúce sa našej spoločnosti, aktivít, ponúkaných riešení a produktov a podať Vám maximum informácií. Neváhajte nás kontaktovať, naše služby sú tu pre Vás.

Telefonický kontakt: +420 596 101 511

Kontaktný formulár

Nahor

© 2015 - 2022 Created by people in ARSY line