Analýza a výber sortimentu

Pri množstve ponúkaných položiek a počtov predajní vrátane rôznych formátov, je veľakrát ťažké nadefinovať optimálne predajný sortiment. Je nutné skĺbiť niekedy navzájom protichodné požiadavky, napríklad:

  • šírka a hĺbka sortimentu verzus dostupný priestor na predajniach,
  • lokálne a regionálne odchýlky verzus ľahko riaditeľný centrálny sortiment,
  • optimálne využitie predajného priestoru,
  • zaraďovanie noviniek.

V lepšom prípade je k dispozícii mnoho informácií z predajných dát, avšak ich spracovanie nie je jednoduché. Pomocou nástrojov ako napr. Assortment Manager je možné optimalizovať skladbu sortimentu pre jednotlivých odberateľov, predajné kanály a formáty či klastre (regionálne odlišná skupina predajní). Tieto nástroje sú využiteľné ako pre výrobcov, tak aj pre obchodníkov.

Na analýzu je možné využiť rôzne zdroje dát – trhové dáta v podobe skenovaných alebo panelových dát, vlastné dáta o predajoch z ERP systému alebo pokladne, či dáta poskytnuté odberateľom. Vďaka prednastavenému postupu a preddefinovaným analýzam je možné následne v krátkom čase nájsť príležitosti u jednotlivých odberateľov, formátov atď., obmedziť nepredajné artikle a dosiahnuť tak optimálne zloženého sortimentu, ktorý rešpektuje špecifiká daného subjektu.

Najmä pre KAM manažérov FMCG spoločností je tento nástroj kľúčový, pretože umožňuje takmer okamžite pripraviť relevantné podklady na rokovania s odberateľmi, prezentujúce konkrétne prínosy vyčíslené financiami.

Nástroj používa rad výrobcov FMCG ako v zahraničí, napr. Carlsberg Breweries - Palmolive Co., Danone . Colgate , Mars Inc. alebo Unilever , tak v Českej republike napr. Molson Coors Europe s.r.o a Unilever ČR, spol. s r.o.

Máte záujem o viac informácií?Dohodnite si s nami nezáväzné stretnutie

Sme pripravení odpovedať na Vaše otázky týkajúce sa našej spoločnosti, aktivít, ponúkaných riešení a produktov a podať Vám maximum informácií. Neváhajte nás kontaktovať, naše služby sú tu pre Vás.

Telefonický kontakt: +420 596 101 511

Kontaktný formulár

Nahor

© 2015 - 2022 Created by people in ARSY line